Įveskite savo vartotojo vardą arba el. pašto adresą. Jums bus atsiųsta nuoroda, kuri leis sukurti naują slaptažodį.
Veiviržėnų parapinėse kapinėse stovinti koplyčia kartu su kapinių vartais yra priskiriama respublikinės reikšmės paveldo objektams. Ši pastato vieta nėra pirminė – koplyčia pastatyta apie 1791 m. Veiviržėnų miestelyje, senosiose Šv. Jurgio kapinėse. Apie 1866 m. greta kelio į Švėkšną atidarius naująsias Veiviržėnų kapines, nukėlus visą pastatą, koplyčia buvo pargabenta.
Tai tipiška, Žemaitijos regionui būdinga XVIII a. koplyčia, dengta valminiu stogu su pagrindinio fasado viršų vainikuojančiu šlaitu. Ji kiek didesnės už kitas tokio tipo koplyčias, bet išlaiko darnias proporcijas. Veiviržėnų koplyčia simetriška, stačiakampio plano, lauko riedulių pamatu, suręsta iš rąstų, apkalta vertikaliomis medinėmis lentomis su antjuosčiais. Valminio skiedrų stogo viduryje ant pūsto postamento įtaisytas didelis ornamentuotas kaltinis kryžius. Lakoniško pagrindinio fasado ašį pabrėžia dekoratyvios arkinės durys ir platus stačiakampis langas.
Interjerą puošia itin puošnus koplyčios choras, paremtas profiliuotomis kolonėlėmis, su viduryje išsikišusiu balkonėliu, atitvertu tekintų baliustrų tvorele.Koplyčioje religinių švenčių metu vyksta pamaldos, o jų metu vietoje vargonų naudojama nešiojama fisharmonija.
Koplyčioje buvo įrengti trys altoriai. Didysis Šv. Jurgio altorius buvo dviejų tarpsnių, antrasis turėjo Šv. Juozapo arba Šv. Šeimos titulą ir trečiasis altorius buvo Šv. Onos. Koplyčia ir stovėjo iki XIX a. vid. Perkėlus į naująją vietą koplyčios vidus buvo pakeistas. Viduje pastatytas vienintelis Šv. Jurgio altorius su centre įstatytu ant naminės drobės tapytu Šv. Jurgio paveikslu, kuris prieš keliolika metų buvo pavogtas.
Koplyčios interjero puošyba ir joje esantys sakralinės dailės kūriniai taip pat verti dėmesio. Yra išlikęs dviejų tarpsnių didysis altorius, tekintų baliustrų tvorelė priešais altorių, viena klausykla ir vieni klauptai bei akmeninis švęsto vandens indas. Vieną iš trijų prienavio medinių kolonų puošia medinė „Nukryžiuotojo“ skulptūra, atgręžta centrinio įėjimo portalo link. Šis liaudies meistro kūrinys įtrauktas į kilnojamų kultūros vertybių registrą. Interjerą papildo septynios skulptoriaus Vincento Jakševičiaus lietos betoninės skulptūros.
Koplyčios prieigose taip pat yra išlikę vertingų liaudies meno kūrinių. Prie koplyčios rytų pusėje stovi tarpukariu moterų sambūrio už surinktas aukas pastatyta „Pieta“, kurią gali iškart pastebėti, vos įžengus pro gražius senuosius kapinių vartus.