Ubiškės Šv. Angelų Sargų bažnyčia, varpinė ir koplytėlė

Romantizmo epochos Ūbiškės Šv. Angelų Sargų bažnyčia pastatyta 1851 m. turi klasicizmo ir liaudiškos architektūros bruožų . Bažnyčia kompaktiško tūrio, stačiakampio plano su trisiene apside ir prie jos vakarinio fasado priglaustu prieangiu. Pamatas iš skaldytų akmenų mūro, sienos rąstinės apkaltos vertikaliai su siauresnėmis lentjuostėmis ant lentų sujungimų. Stogas dvišlaitis, apsidės dalies – trišlaitis. Priekinėje dalyje iš frontono kyla dekoratyvus bokštelis. Jis pastatytas vėliau, 1896 m. per audrą nuplėšus senąjį bažnyčios bokštą . Ant keturkampio pagrindo iškeltas daugiasienis neogotikos stiliaus bokštelis, gausiai papuoštas dekoratyvaus skaidymo smailėjančiais langais, frontonėliais, smaile. Tokios pat stilistikos, tik mažesnis bokštelis puošia ir apsidę. Pagrindiniame fasade 4 medinių apvalaus skerspjūvio stulpų su plytų mūro postamentais portikas . Frontonas apkaltas įžambiai, sukuriant apverstos eglutės raštą. Jo šonuose įkomponuota apvalių rozečių švieslangiai, centre trijų dalių langas su profiliuotais apvadais, kurio vidurinę puošia Šv. Marijos skulptūrėlė. Bažnyčios durys dvivėrės, apkaltos rombo raštais, virš jų dviejų dalių smulkaus skaidymo langas. Tokio pat dekoratyvaus tinklelio rašto skaidymo ir kiti bažnyčios langai.
Trinavis bažnyčios vidus pseudobazilikinis, t. y. aukštesnės už šonines centrinės navos vožtinėse lubose matome pusapskričių arkų nišas imituojančias langus. Nišos papuoštos tapybiniu dekoru taip pat ir kupolą imituojantis apsidės skliautas. Atvirą prienavį nuo centrinės navos skiria keturkampiai stulpai su drožinėtomis pasparomis laikantys bažnyčios chorą. Vidaus įranga neogotikinė taip pat ir ažūriniai langų, sietyno apvadai. Išsiskiria šviesus didysis Nukryžiuotojo altorius, bareljefiniais drožiniais puošta sakykla su baldakimu.

Bažnyčiai priklausanti aukšta varpinė stačiakampio plano su lėkštu frontonėliu ir atvira galerija laikančia keturkampį malksnomis dengtą stogelį, kurį puošia kaltinis kryžius su angelo figūrėle. Bažnyčios teritorijoje apsuptoje kapinių išskirtina Kazimiero Mockaus ir Kazimiero Andreikos medinė koplytėlė. Tai vieno aukšto, kvadratinio tūrio nedidelis statinys su keturšlaičiu stogu. Koplytėlės kertes puošia profiliuoti apkalai, plačius langus – dantyto rašto apvadai. Šventoriaus tvora akmenų mūro, pleištinė arkos formos vartai su šoniniais varteliais tinkuoto mūro. Tvora su vartais suformuoja beveik taisyklingo stačiakampio formos perimetrą .

Informacija

Vaizdo klipas

360° Virtualus turas

Žemėlapis

Lankytinos vietos adresas

  • Rajonas / Miestas: Telšių rajonas
  • Šalis: Lietuva