Judrėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Judrėnų šv. Antano bažnyčia pasižymi ne tik architektūrine, bet ir istorine reikšme. Joje Krikštytas iš šių apylinkių, tuometinio Rubiškių kaimo, kilęs Steponas Darius. Vėliau kaimui suteiktas žuvusio lakūno Dariaus vardas.

Judrėnų bažnyčios istorija prasidėjo nuo 1732 m., kai čia buvo paskelbti Šv. Antano Paduviečio atlaidai. 1752 m. koplyčiai dovanotas valakas žemės, paskirtas kunigas, ji tapo filija. Po pusės amžiaus pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. 1906 m. įkurta parapija. Kunigo algai Judrėnų dvaro savininkas Nestoras Bucevičius paaukojo 10 600 rublių.

Švento Antano Paduviečio bažnyčia Judrėnuose skaičiuoja jau trečią šimtmetį. Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano su trisiene apside, dvibokštė. Vidus 3 navų, atskirtų plonais stulpais.

1780 m. pastatytas pastatas buvo stačiakampio plano su bokšteliu per vidurį, tačiau 1876 m. bažnyčia perstatyta. Prailgintas tūris priekyje pastačius prienavį ir naują pagrindinį fasadą, iš kurio šonų kyla du bokštai. Naujai pastatyta priekinė dalis – sulig šoninėmis navomis, dviejų tarpsnių su keturkampiais į dvišlaitį stogą įrėžtais bokšteliais su langais, įrėžtais į dvišlaitį stogą. Bokštai užsibaigia piramidiniais stogeliais su svogūniniais kryžių postamentais ir ornamentuotais kryžiais. Dar du kryžiai ant žemesnių tokio pat postamentų puošia stogo galus. Ant akmens mūro pamato pastatyta stačiakampio plano su trisiene apside bažnyčia apkalta vertikaliai, lentų sujungimai užkalti luotelėmis. Pagrindinį fasadą ties pirmo tarpsnio stoginėliu puošia rozetės: didesnė centre ir po dvi mažesniąsias iš šonų. Antrame tarpsnyje ties frontonu – langas su trikampe arka ir profiliuotu sandriku. Tokie pat langai ir kitose bažnyčios erdvėse. Prienavio įėjimą puošia pusapkritės arkos švieslangis, o apsidėje virš langų įmontuoti apvalūs švieslangiai. Galinėje apsidės sienoje bagetų rėme pritvirtinta nukryžiuotojo skulptūrėlė.

Bažnyčios interjerą puošia penki barokinio stiliaus altoriai. Savo dekoratyvumu išsiskiria sakykla su banguotu gausiai augaline ornamentika puoštu karnizu ir pūstos, barokinės formos apačia.
Šventoriaus tvora – akmenų mūro, su arkiniais vartais. Jame yra kryžius, šventųjų skulptūrų.

Informacija

Vaizdo klipas

360° Virtualus turas

Žemėlapis

Lankytinos vietos adresas

  • Adresas: Liepos g. 1
  • Rajonas / Miestas: Klaipėdos rajonas
  • Šalis: Lietuva